Jak szybko odmienić swoje mieszkanie?

Czasem przychodzi chwila w naszym życiu, kiedy bardzo pragniemy odmienić coś w swoim życiu, a ani fryzura ani figura nie bardzo nadaje się do zmiany z różnych względów. W takich przypadkach świetnie sprawdza się nasze własne mieszkanie, w którym tak naprawdę zawsze może znaleźć się coś, co chcielibyśmy zmienić. Poniżej podpowiadamy, jak można szybko i efektownie zmienić co nieco w swoim mieszkaniu, kiedy najdzie nas nagła ochotna wielkie-małe zmiany.

Nie wydawaj dużych sum pieniędzy

Przy każdej tego typu metamorfozie pamiętaj, że naprawdę nie musisz wydawać majątku, aby twoje mieszkanie wyglądało inaczej, niż dotychczas. Najczęściej wystarczy jedynie dobry pomysł oraz odrobina inwencji, a wszystko jest w stanie zmienić się na lepsze.

Dekoracje na ścianach

Ściany można dzisiaj udekorować na naprawdę wiele sposobów, niekoniecznie konwencjonalnie. Zamiast tradycyjnych tapet można w pierwszej kolejności zastosować dekoracyjne wzory oraz motywy, które sprawią, że mieszkanie ożyje. W zależności od pomieszczenia oraz efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na delikatne cienie motyli, na plastry miodu czy dowolny, różnorodny inny wzór, pasujący do naszej koncepcji nowoczesnego mieszkania.

Proste dekoracje

Jeśli do tej pory na ścianach wisiały zwykłe, tradycyjne w swojej formie ramki, czas to zmienić. Ramki na zdjęcia rodzinne można równie dobrze wykonać samodzielnie, z niekoniecznie tradycyjnych materiałów, takich jak na przykład kolorowa taśma samoprzylepna czy kolorowe, materiałowe tasiemki, w środku których umieszczamy nasze zdjęcia lub wprost przeciwnie – na chwałę nadchodzącej jesieni – suszone kwiaty oraz liście.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *