Małe mieszkania – jak sprawić, aby wyglądały na większe?

Obecnie coraz częściej na rynku nieruchomości można odnotować trend budowania niewielkiej wielkości mieszkań, w przeważającej części wręcz kawalerek. Wiąże się to raz z deficytem miejsca w dużych miastach na wielko powierzchniowe domu oraz mieszkania, dwa z możliwościami finansowymi głównie młodych małżeństw czy osób startujących w dorosłe samodzielne życie we własnym mieszkaniu. Mieszkania są więc niewielkie, często nie mają więcej niż dwa niewielkie pokoje. Co zrobić, żeby mieszkanie sprawiało wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości?

Zadbaj o odpowiednie kolory

Ważne będą przede wszystkim kolory – najlepiej sprawdzi się uniwersalna, chłodna biel, która automatycznie sprawia, że dane pomieszczenie wydaje nam się większe i jakby pełniejsze, swobodne, oddychające bez najmniejszych problemów. Unikaj jak ognia zagracania mieszkania, ponieważ im więcej mebli w domu, tym mniej miejsca, tym ciaśniejsze mieszkanie. Jeśli możesz, stawiaj w ich przypadku również na jasne kolory – nic nie stoi na przeszkodzie, aby meble również były wykonane z białych materiałów lub z uniwersalnych pod względem kolorystycznym – drewnianych.

Tego unikaj

Staraj się unikać ciemnych barw, szczególnie czerni oraz wszystkich jej odcieni, ponieważ zamiast przytulnego gniazdka stworzysz raczej przygnębiająca norę. Unikaj deseni, które powodują oczopląs – a więc drobnych kratek, pepitki, ale także bardzo wzorzystych, ornamentalnych wzorów tapet czy płytek.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *