W jaki sposób używać w mieszkaniach ciemnych kolorów?

Ciemne kolory coraz częściej goszczą w naszych mieszkaniach. Ważne jednak, aby z tego nowoczesnego trendu korzystać rozsądnie, z głową, aby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością dodatków czy ze zbyt mocnym i natarczywym zestawieniem. Warto w przypadku takich ciekawych aranżacji korzystać z niekonwencjonalnych środków, a więc na ścianach kłaść płytki ceramiczne, najlepiej błyszczące, odbijając promienie światła, a także stosować różne rodzaje farb jednocześnie, najlepiej matowe oraz satynowe, ponieważ to właśnie one dadzą odpowiedni wynik. To jednak nie wszystko.

Ożywianie wnętrza

Być może nieco dziwne wyda się stwierdzenie, że ciemne wnętrze można ożywić za pomocą… ciemnej tapety. Nic jednak bardziej mylnego – oczywiście można to zrobić, jeśli tylko tapeta jest wymalowana w jakieś jasne wzory – wzór będzie świetnie cała kompozycje dynamizował i wprowadzał życie do pozornie statycznego mieszkania.

Zmień kolor na suficie!

Ciemne kolory można stosować nie tylko w konwencjonalny sposób, kładąc je na ściany czy na podłogę. W niektórych przypadkach ciemny może być na przykład sufit – jeśli pomieszczenie jest odpowiednio wysokie oraz jego przeznaczenie to na przykład sypialnia – wtedy taki pomysł sprawdzi się wręcz znakomicie. Samo wnętrze w takich przypadkach również musi być dość jasne, a więc najlepiej sprawdzą się mieszkania w kamienicach. Warto też pamiętać, że ciemne kolory ścian świetnie sprawdzają się jako możliwość wyeksponowania ciekawych, jasnych mebli.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *